Burada yer alan hususlar, kullanıcının Platform'a kaydolurken okuması ve kabul etmesi gereken, hizmetlere erişimlerini, taleplerini ve rezervasyonlarını yönetecek koşulları belirleyen MR JEFF BİLİŞİM VE TEKNOLOJİ LİMİTED ŞİRKETİ 'ninn Genel Kullanım ve Hizmet Alımı Koşul ve Şartlarıdır ("Koşullar"). Bu amaçla, bu Şartlar’da şu hususları bulabilirsiniz:


 • Platformumuzun ve Uygulamamızın kullanımına ilişkin talimatlar

 • Hizmetlerin açıklaması

 • Jeff'teki yasal haklarınızın açıklaması

 • Bizi yetkilendirdiğiniz haklar


Kullanıcının kabul anında tam olarak bilgilendirilebilmesi için burada yer alan hususları Web Gizlilik Politikası ve Uygulama Gizlilik Politikası ile birlikte dikkatlice okuması tavsiye edilir. Aşağıda yer alan Şartlar ile ilgili her türlü sorunuzu info@mrjeffapp.com adresine gönderebilirsiniz.


THE GOOD GOOD LIFE’a hoş geldiniz!


GİRİŞ


Merkez adresi Gülbahar Mah. Otello Kamil Sk. No.14/10 Şişli/Istanbul olan, 6231236186 Vergi Kimlik No.lu MR JEFF BİLİŞİM VE TEKNOLOJİ LİMİTED ŞİRKETİ (bundan böyle "Jeff" olarak anılacaktır),  https://jeff.com adresli web sitesinden ve çeşitli mobil uygulama mağazalarından indirilebilen “Jeff – Süper Hizmet App” mobil uygulamasından (bundan böyle “Platform” olarak anılacaktır) sorumlusudur. Jeff, Platform aracılığıyla kullanıcılara günlük endişelerini ortadan kaldırmak için geniş bir hizmet yelpazesi ile rahatlık sunmayı ve yaşam kalitelerini iyileştirmeyi amaçlamaktadır.


Jeff, 32'den fazla ülkede geniş bir franchise merkezi ağına sahip bir franchising şirketidir. Franchise ağımızın halihazırda faaliyette olduğu 1700'den fazla nokta aracılığıyla Franchise alanlar, Platform üzerinden alınan hizmetleri doğrudan sağlamaktan sorumlu olacaktır (bundan böyle "Sağlayıcı" veya "Sağlayıcılar" olarak anılacaktır).


Platform’un kullanıcıları, sunulan hizmetleri satın almayı veya rezervasyon yapmayı talep etme olanağına sahip olacaktır. Platform, kullanıcının uygun gördüğü satın alma süreçlerini gerçekleştirebilmesi için, kullanıcıların ihtiyaçlarını en yakın Sağlayıcı üzerinden karşılamayı amaçlayan “on demand” bir aracılık sitesi olarak tasarlanmıştır.


Bu Koşullar, çevrimiçi sözleşmelerin, ödeme araçlarının ve diğerleri gibi hizmet alımının yürütülmesi dahil, kullanıcının Platform aracılığıyla talep edebileceği hizmetlere ilişkin genel bakış sağlamayı amaçlamaktadır.


Platformda kullanıcılara sunulan farklı hizmet dalları nedeniyle, hizmete ilişkin Koşullar aşağıdaki bölümlere ayrılmıştır:


Bölüm A - Genel Koşullar: Bu bölüm, diğer hususların yanı sıra, bir hesap oluşturma ve yönetme sürecinin detaylı açıklamasını, platformun kullanımını, olayların bildirim sürecini, verilerin doğru yönetimini ve işlenmesini, Sağlayıcı’nın sorumluluğunun kapsamını içerir. 


Bölüm B - Hizmetlerimiz: Bu bölümde, seçilen hizmet türüyle ilgili daha spesifik sorular ele alınmıştır. Bu kısım kendi içerisinde alt bölümlere ayrılır: Mr Jeff (Çamaşırhane hizmeti), Beauty Jeff (Kuaförlük hizmeti), Relax Jeff (Kısa süreli masaj hizmeti) ve Fit Jeff (Spor salonu hizmeti). Buradan sonrasında Mr Jeff, Beauty Jeff, Relax Jeff ve Fit Jeff hizmetleri birlikte tanımlanacaktır. Hizmetlerin her biri ile ilgili olarak, diğerlerinin yanı sıra sözleşme prosedürü veya rezervasyon süreci ve yükümlülükler aşağıda belirtilmiştir. Sözleşme yapılan hizmetin türüne bağlı olarak özel olarak belirtilen hükümler uygulama alanı bulacaktır.


Bölüm C - Ek koşullar: Bu bölüm, diğerlerinin yanı sıra, yetkili mahkeme ve uygulanacak hukuk, Koşulların değiştirilmesi ile ilgili daha genel konuları içermektedir.


BÖLÜM A: GENEL KOŞULLAR


 1. PLATFORM’UN İŞLEYİŞİ


Platform, Platforma kaydolan kullanıcıların ("Kullanıcı" veya "Kullanıcılar") çamaşırhane, fitness, kısa süreli masaj ve güzellik hizmetlerinin hizmet alım sözleşmelerini ve çevrimiçi rezervasyonlarının yanı sıra hizmetlere ilişkin ödemelerini, siparişlerini, kuponlarını ve diğer promosyonlarını verimli bir şekilde yönetmesine olanak tanır. Hizmet, Kullanıcının konumuna yakınlığı ve müsaitlik durumuna bağlı olarak belirlenen Sağlayıcı tarafından ya da Beauty Jeff gibi Kullanıcının seçtiği merkez tarafından sağlanacaktır.


Bu nedenle Jeff, sözleşmeli hizmeti verecek olan kişi yukarıda belirtilen kriterlere göre belirlenmiş Sağlayıcı olacağından, Platform'da sunulan hizmetlerin hiçbirini doğrudan sağlamayacak olup yalnızca aracı olarak hareket edecektir. 1. PLATFORM’A ERİŞİM


Ön şartlar


Platforma erişim ve kullanım için, platform kullanıcısının reşit olması gerekir. Jeff, Kullanıcılarından, yaşları ile ilgili gerekli teyit işlemlerini yapmak için gerekli gördüğü belgeleri talep etme hakkını saklı tutar.


Platform’a Misafir veya Kullanıcı olarak erişim mümkün olacaktır. Misafir olarak, herhangi bir sözleşme veya satın alma işlemi yapılması mümkün olmaksızın, sadece Platform'da yayınlanan içerik ve bilgilere erişilebilir. Bu nedenle, ilgili formu doldurarak veya Facebook profili aracılığıyla ya da Google kullanıcısı veya iOS kullanıcısı seçeneği üzerinden giriş yaparak Kullanıcı olarak kaydolmak gerekmektedir. Jeff, kayıt prosedürlerini gerçekleştiren kişinin bu işlemleri yapmak için gerekli tüm yetki ve ehliyete sahip olduğunu varsayar. Her halukarda Jeff, söz konusu yetkileri ve/veya ehliyeti doğrulamak için uygun gördüğü kontrolleri gerçekleştirmek adına gerekli gördüğü belgeleri Kullanıcılarından talep etme hakkını saklı tutar. 


Son olarak, kullanıcı kaydını gerçekleştirebilmek için, Kullanıcının öncelikle bu Koşulları kabul etmesi ve ayrıca kullanılan platforma bağlı olarak sırasıyla Web'in Gizlilik Politikasında ve / veya Uygulamanın Gizlilik Politikasında belirtilenleri okuması gerekir.


Kullanıcı tarafından sağlanacak veriler

Kullanıcı, kayıt talebini karşılamak için gerekli olduğu ölçüde ve asgari düzeyde olacak şekilde, Platform'da gerekli olan kişisel verileri özgür iradesiyle ve gönüllü olarak sağlamalıdır. Kullanıcı, doldurulmuş kayıt formunu göndererek, sağlanan tüm verilerin doğru ve güncel olduğunu taahhüt eder.

Platform’a kayıt işleminin gerçekleştirildiği sırasında toplanabilecek kişisel veriler, kayıt için kullanılan araçlara bağlı olarak, kayıt işlemi gerçekleştirilmeden önce detaylıca incelenmesi tavsiye edilen Uygulama Gizlilik Politikasına ve/veya Web Sitesi Gizlilik Politikamıza uygun olarak işlenecektir. 

Kullanıcının yanlış, gerçeğe aykırı veya eksik bilgi vermesi veya Jeff'in bu bilgilerin doğruluğu, gerçekliği ve bütünlüğünden şüphe etmesi için makul nedenler olduğu kanaatine varması durumunda, Jeff tarafından Kullanıcının Platform'a veya burada yer alan içeriklere ve/veya hizmetlerden herhangi birine halihazırdaki ve/veya gelecekteki erişimi ve kullanımı reddedilebilir. 


Hesaba erişim

Doğru bir şekilde kayıt gerçekleştirildikten sonra Kullanıcı, duruma göre, Platforma girilmesi gereken belirli bir kodu içeren bir SMS mesajı veya kullanıcı tarafından verilen e-postaya bir mesaj alacaktır. Kullanıcı başarılı bir şekilde kaydolduğunda, verilen e-posta adresine hoş geldiniz mesajı alacak ve bu mesaj sonrasında Platform’da yer alan farklı seçeneklere erişebilmenin yanı sıra, Sağlayıcılar tarafından sunulmakta olan Hizmetlerin sözleşmesini ve/veya online rezervasyonlarını yönetebilecektir.


Platforma kayıt işlemi sırasında oluşturulan kullanıcı adı ve şifre, Kullanıcıyı tanımlamak için kullanılan yöntemlerdir. Bu nedenle Kullanıcı, bu kullanıcı adı ve şifreyi daima güvenli şekilde muhafaza etmelidir. Kullanıcı, oluşturulan kullanıcı adı ve şifreyi özenle kullanmayı ve üçüncü şahısların kullanımına açmamayı kabul eder. Kullanıcı adı ve şifresi altında başlatılan oturumda gerçekleştirilen tüm faaliyetlerin yanı sıra şifrenin gizliliğini korumaktan yalnızca Kullanıcı sorumlu olacaktır.


Kullanıcı adının ve/veya şifrenin kaybolması veya çalınması veya yetkisiz bir üçüncü şahıs tarafından olası erişim durumunda, hesabının derhal bloke edilebilmesi için Kullanıcı, Jeff'i mümkün olan en kısa sürede bilgilendirmelidir.


Kredi kartının çalınması veya kopyalanması


Kayıtlı Kullanıcılar, profilleriyle ilişkili kredi kartının çalındığından ve/veya üçüncü bir şahıs tarafından hileli olarak kullanıldığından haber oldukları durumlarda Jeff'i bilgilendirmekle yükümlü olacaktır.


Bu nedenle, hem Jeff hem de Platformun kendisi, ilgili güvenlik önlemleriyle Kullanıcılarının korunmasını proaktif olarak sağladığından, Kullanıcının söz konusu hırsızlık hakkında Jeff'i bilgilendirmemesi durumunda, üçüncü kişilerce yapılabilecek Kullanıcı hesabının hileli kullanımından sorumlu olmayacaktır. Her halukarda Jeff, kartın olağan dışı kullanımlarını tespit eder veya bir yetkili aracılığıyla bunun farkına varırsa, uygun olduğu durumlarda ilgili Kullanıcının hesabını derhal bloke edebilir.


Platform’un doğru kullanımı


Kullanıcı, Platform'da yer alan kontrol sistemlerini atlamamayı veya bu Koşullarda belirtilenler dışında bir kullanım için platforma erişimde bulunmamayı taahhüt eder. Platform, kullanıcı hesabının usulsüz kullanıldığına dair emarelerin olması veya hukuka aykırı, dolandırıcılık veya yetkisiz olarak değerlendirilen bir faaliyetin gerçekleştirildiği konusunda gerekli gördüğü işlemleri yapabilir.


 1. PLATFORM KULLANIM KURALLARI


Kullanıcı, Platform hizmetlerini, hukuka, genel ahlaka, kamu düzenine ve işburada yer alan Koşullara uygun olarak kullanmayı kabul eder. Aynı şekilde Kullanıcı, hizmetten usulüne uygun olarak yararlanmayı ve hukuka aykırı sayılabilecek veya suç teşkil edebilecek, üçüncü kişilerin haklarını ihlal eden veya hukuki düzende mevcut diğer herhangi bir kuralı ihlal eden faaliyetlerde bulunmayacağını taahhüt eder. 


Aynı şekilde Kullanıcı, Platformu kullanırken hukuka, genel ahlaka, kamu düzenine ve mevcut şartlara aykırı nitelikte olan her türlü materyal ve bilgiyi iletmemeyi, tanıtmamayı, yaymamayı ve üçüncü şahısların istifadesine sunmamayı taahhüt eder. Kullanıcının kabul ettiği eylemlerin bir listesi aşağıda yer almaktadır :


 • Terörizmi savunan veya insan haklarını ihlal eden ırkçı, yabancı düşmanı, pornografik nitelikteki içerik veya propaganda yayınlamamak.

 • Anayasada ve uluslararası sözleşmelerde tanınan temel hak ve kamu özgürlüklerini ihlal eden her türlü bilgi, unsur veya içeriği yaymamak, iletmemek veya üçüncü şahıslara sunmamak.

 • İstenmeyen veya izin verilmeyen reklamları, reklam materyallerini, "spam", "piramit yapıları" veya diğer herhangi bir türde içeriği iletmemek.

 • Söz konusu bilgilere uygulanabilecek fikri ve sınai mülkiyet hakkı sahiplerinin izni olmaksızın her türlü bilgi, unsur veya içeriği iletmemek, yaymamak veya üçüncü kişilere sunmamak.

 • Sunulan ürünlerin fiyatlarını manipüle etmemek veya diğer kullanıcıların reklamlarına müdahale etmemek.

 • Virüsleri veya diğer benzer teknolojileri yaymamak, hacker saldırılarını teşvik etmemek veya kolaylaştırmamak ya da Jeff'e veya Platformun diğer Kullanıcılarının çıkarlarına ve özelliklerine zarar verebilecek bilişim suçları olarak sınıflandırılabilecek eylemlerde bulunmamak.

 • Diğer Kullanıcıların teklifleri, açıklamaları, hesapları gibi Platformun operasyonel faaliyetlerine müdahale etmemek.

 • Platformda sunulan Hizmetleri, Platformda geçici veya süresiz olarak askıya alınması durumunda kullanmamak.

 • Platformda kayıtlı olunan hesabı devretmemek.

 • Kullanıcı hesabını satmamak veya bir hesabın adını değiştirmek için herhangi bir tazminat, parasal ödeme veya benzerini kabul etmemek veya teklif etmemek.

 • Jeff'i veya hizmetini görüntülemek, erişmek veya onlardan bilgi toplamak için Jeff Platformunu "taramamak" veya otomatik araçlar (botlar, scrapers bots, scrapers ve spiders gibi) kullanmamak.


 1. KULLANICILARIN ERİŞİM KISITLAMASI


Jeff, Platformun yöneticisi olarak, bu Koşullarda, kanunda, geneş ahlak veya kamu düzeninde belirlenen kurallardan herhangi birini ihlal eden herhangi bir Kullanıcının, geçici veya daimi olarak hizmetlerden yararlarlanmasını kısıtlama veya engelleme hakkını saklı tutar.


Kullanıcı'nın yeni abonelere sunulan promosyonlarından yararlanmak için mükerrer hesaplar oluşturma girişiminde bulunması halinde, Jeff, kendi takdirine göre, kullanıcının hesabını bloke edebilir ve siparişleri iptal edebilir.


Jeff, kendi takdirine bağlı olarak, hizmetin işleyişini optimize etmek için gerekli gördüğünde Kullanıcıları kısıtlayabilir veya Platforma erişimi sağlamayı tamamen veya kısmen durdurabilir. Jeff, aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle üyeliği sonlandırma hakkını saklı tutar:


 • Burada yer alan Koşulların Kullanıcı tarafından ihlal edilmesi.

 • Kullanıcının dolandırıcılık faaliyetinde bulunduğundan veya kara para aklama ya da diğer suç faaliyetlerine karıştığından şüphelenilimesi halinde.

 • Kullanıcı, Platform'u işleyişine veya erişimine zarar veren veya verebilecek şekilde, hileli amaçlarla veya suç teşkil eden eylemlerle bağlantılı olarak, yasa dışı, saldırgan, taciz edici, uygunsuz, karalayıcı veya tehdit edici veya telif hakkı, ticari marka, gizlilik, mahremiyet veya herhangi bir diğer haklar veya üçüncü şahıslar için zararlı olan veya yazılım virüsler göndermek veya aracılık etmek için, ya da Jeff tarafından tanıtımı yapılmayan veya yetkilendirilmeyen herhangi bir kampanya, ticari talepler, zincir mektuplar, toplu e-postalar veya diğer herhangi bir "Spam" türünde kullanması halinde.


 1. SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI


Kullanıcı, İnternet'te gezinmek ve Platform'a erişmek için gerekli hizmet ve donanıma sahip olmaktan sorumludur. Herhangi bir olay veya erişim engeli olması durumunda Kullanıcı, doğrudan Platform üzerinden veya info@mrjeffapp.com e-posta yoluyla Jeff’i konu ile ilgili bilgilendirebilir. Jeff olayı analiz etmeye ve Kullanıcıya mümkün olan en kısa sürede nasıl çözüleceğine dair talimatlar vermeye devam edecektir.


Jeff, oluşabilecek güvenlik hatalarından veya Kullanıcı'nın bilgisayar sisteminde (hardware ve software), bu sistemlerde saklanan dosyalarda veya belgelerde, bilgisayar sisteminde veya Platformda yer alan hizmetlere bağlanmak için kullanılan Kullanıcının kullandığı mobil sistemde bir virus bulunması, tarayıcının arızalanması veya eski sürümlerinin kullanılması sonucunda doğabilecek zararlardan sorumlu değildir.


Jeff, hizmetlerin ve Platformun sürekli ve daimi şekilde kullanılabilirliğini garanti etmez, bu nedenle mücbir sebepler veya telematik veri aktarım ağlarındaki hatalar nedeniyle ya da kendi kontrolleri dışında veya Platform'un ekipman ve bilgisayar sistemlerinde iyileştirme veya bakım çalışmaları için yapılan bağlantı kesintileri nedeniyle bunların kullanılamamasından kaynaklanan olası zararlar için herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır, Bu durumlarda Jeff, söz konusu olayı 24 saat önceden haber vermek için elinden gelen çabayı gösterecektir.


Platform aracılığıyla iletilen bilgiler, telekomünikasyon ağlarından geçecektir. Jeff, sistemlerinin güvenlik önlemleri ile ilgili olarak yürürlükteki mevzuat tarafından belirlenen tüm yükümlülüklere riayet edecek olmakla birlikte, Kullanıcılara gönderilen iletişimlerin üçüncü şahıslar tarafından ele geçirilmesi, kötü iletilmesi veya teslim edilmemesi durumunda Jeff sorumlu değildir.

Platform, Jeff tarafından izlenmeyen veya kontrol edilemeyen diğer web sitelerine bağlantılar içerebilir. Sonuç olarak, Jeff, Platform'a veya Platform'dan bağlantı verilen herhangi bir üçüncü taraf web sitesinde sağlanan herhangi bir materyal veya içerik için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Jeff'in, kullanıcının Platform'u nasıl kullandığını kontrol etme veya denetleme yükümlülüğü yoktur. Dolayısıyla Kullanıcının, Platformu burada yer alan Koşullara uygun olarak ya da Platform'u özenli ve/veya ihtiyatlı kullandığını garanti etmez. 


Jeff'in ticari faaliyetlerini yönetme konusundaki titiz çalışmasına ve Platform'a yapılan dış saldırıları önlemek için uygulanan güvenlik önlemlerine halel getirmeksizin Jeff, Platform'un üçüncü şahıslar tarafından yasa dışı kullanımı veya Platdorm’a yapılan hacker saldırılarından kaynaklanabilecek herhangi bir zarardan sorumlu olmayacaktır. Kullanıcılar tarafından Platformun yasa dışı kullanımlarından doğabilecek zararlardan ve özellikle, sınırlayıcı olmamakla birlikte, Platform aracılığıyla bir Kullanıcı tarafından üçüncü bir kişinin kimliğine bürünülmesinden kaynaklanabilecek nitelikteki zararlardan da sorumlu olmayacaktır. Jeff, uygulamanın kullanımından ve ayrıca bir üçüncü tarafın Kullanıcı hesabından yapabileceği Hizmet rezervasyonu veya hizmet talebi gibi uygulamanın kullanımından sorumlu değildir.  


Kullanıcı tarafından sağlanan verilerin yanlış, hatalı veya eksik olması nedeniyle Hizmetlerin gerçekleştirilememesi veya muhatabın bulunmaması gibi teslimat hizmeti dışındaki nedenlerle teslimatın yapılamamasından Jeff sorumlu olmayacaktır. Bu sebeple, teslimatın kararlaştırılan zamanda, veya hizmetin niteliğine göre Sağlayıcının müsaitlik durumuna bağlı olarak en kısa sürede yapılamaması durumunda, Jeff ve Sağlayıcının verilen hizmetin tüm aşamalarında basiretli bir tacirin alması gereken tüm önlemleri almayı kabul ve taahhüt ettikleri, ve siparişin toplanma veya teslim tarihini değiştirme sorumluluğu Kullanıcı'ya ait olduğu için herhangi bir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir. 


 1. SÜRE VE SONA ERME


Kullanıcı, Platform aboneliğinden ayrılmadığı sürece Hizmetlerden yararlanılabilir.


Ancak Jeff, özellikle bu Koşullarda belirtilen durumlarda, her zaman Portal Hizmetlerini zona erdirebilir veya askıya alabilir. Mümkün olduğu durumlarda Jeff, söz konusu hizmetlerin sonlandırıldığını ve/veya askıya alındığını ilan edecektir. 


 1. KULLANICI OLARAK ÜYELİKTEN AYRILMA


Kullanıcı, Platform'daki üyeliğinden ayrılmak isterse, üyeliğini sonlandırma sürecini başlatma talebini Platform'a bildirmelidir. Kullanıcı, kararına gerekçe göstermeksizin veya herhangi bir ceza ödemeksizin hizmetten ayrılma hakkına sahiptir. 1. MÜŞTERİ HİZMETLERİ VE PLATFORMDA MEYDANA GELEN DURUMLARIN BİLDİRİMİ


Kullanıcı, doğrudan Platform’da İletişim bölümünden veya daimi müşteri hizmetleri kanalımız info@mrjeffapp.com adresine e-posta göndererek, Platform, işleyişi, süreç sözleşmesi ve diğer konular hakkında herhangi bir yorum veya talep iletmek için Jeff ile iletişime geçebilir.


 1. COĞRAFİ KONUM


Gizlilik Politikamızda belirtilen şartlara halel getirmeksizin, Kullanıcının önceden ve açıkça yetki vermiş olması koşuluyla Jeff, coğrafi konum da dahil olmak üzere, Kullanıcının bilgisayarının veya mobil cihazının gerçek zamanlı olarak konumları hakkında verileri toplayabilir, kullanabilir ve paylaşabilir.


Bu konum verileri Jeff tarafından toplanacak ve en yakın servis sağlayıcıyı seçmek ve ona varış noktasının yerini belirlemek için kullanılacaktır. Bu anlamda Kullanıcılar, talep edilen hizmetin her zaman yerine getirilmesi için coğrafi konum verilerinin Sağlayıcılar ile paylaşılmasına açıkça muvafakat etmektedir.


Kullanıcı, bulunduğu yer konumunun paylaşılmasına izin vermemesi durumunda, Platformun talebini işleme alabilmesi için manuel olarak bir adres eklemelidir. Bu durumda, sözleşme sürecinde talep edilen adreslerin doğru bir şekilde girilmesi tamamen Kullanıcının sorumluluğunda olacaktır. Jeff, bu verilerin Platforma dahil edilmesi sırasında Kullanıcının herhangi bir hatası veya ihmalinden kaynaklanan sonuçlardan sorumlu değildir.


 1. HİZMETLERİMİZ HAKKINDA PROMOSYON VE TEKLİFLER. HİZMETLERİN ÖDEME ŞEKLİ


Kuponlar ve indirimler


Kuponlar, indirimler ve diğer promosyon kodları, Hizmetler'in talep edilmesinden veya rezervasyonun yapılmasından önce Platform'a doğru bir şekilde girilmelidirr. Aksi takdirde bu promosyonlar Kullanıcı için geçerli olmayacak ve ilgili promosyondan yararlanamayacaklaı gibi, kötüye kullanımın tespit edilmesi durumunda Kullanıcı'ya herhangi bir tazminat ödenmeyecektir.


Jeff Card


Halihazırda Jeff, Kullanıcılarına Platform aracılığıyla sözleşmeli Hizmetlerin bedelini ödemelerine olanak tanıyan sanal bir cüzdan olan "Jeff Card" hizmetini sunmaktadır.


Kullanıcı Platform aracılığıyla bir Jeff Kartı oluşturmak istediğinde, Jeff bu hizmeti Kullanıcının hesabında etkinleştirecektir. Bu alanda Kullanıcı, diğerlerinin yanı sıra bakiye yüklemesi, alışveriş yapma, indirimler gibi gerçekleştirdikleri tüm hareketleri yansıtılmış olarak görebilecektir. Bu hesabın kullanımı kişiseldir ve devredilemez, Kullanıcı, gerekli olduğunda oluşturulan kullanıcı adının ve kullanıcı şifresinin korunmasından sorumlu olacaktır. Jeff Card sözleşmesinin yapılması sürecinde Jeff, Kullanıcının kişisel verilerini Uygulamanın Gizlilik Politikası hükümlerine uygun olarak işleyecektir.


Kullanıcı, kredi kartı aracılığıyla Jeff Card'a bakiye yükleyebilir. Her halukarda Jeff, Kullanıcıya önceden bildirimde bulunarak ilgili tutarın ödemesini gerçekleştireceği ödeme yöntemlerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Jeff Card'a belirli bir tutarın yatırılması ile Kullanıcının, kendisi tarafından yüklenen tutara ek bir tutarın Jeff Card'a yatırılması gibi bir promosyon bonusu kazanması durumunda, söz konusu bonus, ilgili promosyon bonusunun verildiği tarihten itibaren on sekiz (18) aylık süre içinde kullanılmalıdır. Bu süre zona erdikten sonra ilgili kupon Kullanıcı tarafından kullanılamaz.


Jeff, Uygulamanın Gizlilik Politikası hükümlerine uygun olarak promosyon bonuslarının yönetimi gerekli olduğu ölçüde Kullanıcının kişisel verilerini işleyecektir.


Tüketiciler ve kullanıcılar hakkında yürürlükteki mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla, Kullanıcı'nın Jeff Card'a girdiği tutarlar hiçbir şekilde iade edilmeyecektir. Kullanıcılar, Jeff Card'a para yatırdıkları andan itibaren on dört (14) takvim günü içerisinde cayma talebinde bulunabilir. Bu durumda Jeff ile yazılı olarak iletişime geçilmesi gerekir. Belirtilen süre içinde cayma talebinde bulunulması durumunda, sağlanan hizmetin tamamlayıcı maliyetine halel gelmeksizin ilgili promosyonlar aynı şekilde iptal edilecektir. Bu süre dışında Kullanıcı tarafından Jeff Card'a girilen tutarlar iade edilmeyecektir. Her halukarda Kullanıcı, herhangi bir zaman sınırlaması olmaksızın, söz konusu tutarı her zaman, herhangi bir Jeff hizmetinin ödemesi için kredi kartı veya başka bir ödeme aracı yerine geçecek şekilde kullanabilecektir.


Jeff Card'dan tahsil edilen tutar ile ödenen bir hizmet nedeniyle Kullanıcı'ya belirli bir tutarın iade edilmesi veya tazminat ödenmesi durumunda söz konusu tutar Jeff Card'a yükleme suretiyle Kullanıcı'ya iade edilecektir.


Jeff Card ile ilgili herhangi bir iletişim veya talep, öncelikle Uygulamadan yardım bölümüne erişilerek Servis Sağlayıcı ile incelenmelidir; sonrasında, Kullanıcı tarafından info@mrjeff.com adresine e-posta gönderilebilir.


Jeff, Kullanıcıyı önceden bilgilendirerek Jeff Card'ın sözleşme, provizyon ve işleyişi ile ilgili değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Jeff, Jeff Card alımını tek taraflı olarak askıya alabilir veya sonlandırabilir. Bu durumda Jeff, Jeff Card'ın sözleşmeli Kullanıcıları için oluşturulan hesapların tasfiyesi için uygulanan prosedürü belirterek kararını Kullanıcılara derhal bildirecektir.Ödeme yöntemi

Platform, Kullanıcıyı satın alınan Hizmetler için nasıl ödeme yapmaları gerektiği konusunda derhal bilgilendirecektir:


(i) Banka kartıyla banka bilgilerinin önceden sistema girişi yapılarak. Ödeme, Visa veya Mastercard ile yapabilecektir. Yetkisiz erişim riskini en aza indirebilmek için kart bilgileriniz Platformda şifrelenecektir. Jeff, Kullanıcının ödemeyi yapacağı kartın bilgilerini Platform'a kayıt işlemini yaparken, öncelikle kartın geçerliliğini doğrulayacaktır. Güvenlik amacıyla kartın geçerli olduğunu doğrulamak için kullanıcının kartından 8,34 TL 'dan daha az bir miktar tahsil edilecektir; teyit işlemi sonrasında bu miktar otomatik olarak derhal geri ödenecektir.


Alınan hizmetin Jeff'e ön ödeme yapılmasını gerektirdiğinde, Kullanıcı tarafından yapılan ödeme bir elektronik para kurumu aracılığıyla Jeff'in hesaplarına alınır. Elektronik para kurumları, Jeff'in faaliyet gösterdiği bölge genelinde düzenlenmiş ödeme hizmetleri sağlamaya ve Jeff gibi Platformlar için ödeme hizmetlerine ilişkin mevcut düzenlemelere uymaya tam yetkilidir. Jeff tarafından kullanılan ödeme ağ geçidi ile ilgili herhangi bir soru olması durumunda Kullanıcı, faturalar@mrjeffapp.com aracılığıyla iletişime geçebilir. Ödeme, müşteriye e-posta ile bildirilecektir, eğer müşteri faturasını almak isterse, kayıtlı kullanıcı adına info@mrjeffapp.com adresine bir kopyası ile faturasını faturas@mrjeffapp.com adresinden talep edebilir.(ii) Platform aracılığıyla tahsilat ve faturalama görevlerinde doğrudan Sağlayıcıya sağlayabileceği işbirliğine halel getirmeksizin, yapılacak olan ödeme, belirtilen ödeme ve fatura koşullarına uygun olarak doğrudan Sağlayıcı ile de gerçekleştirilebilir. Bu nedenle Jeff, hizmetin sağlanması için sözleşme yapmadan önce Sağlayıcının ödeme ve fatura oluşturma koşullarına göz atılmasını tavsiye eder.


Genel olarak kredi kartları, bu kartları düzenleyen kuruluş tarafından kontrollere ve yetkilendirmelere tabidir.


 1. FİKRİ VE SINAİ MÜLKİYET HAKLARI


Jeff, Platform'da yer alan tüm fikri ve sınai mülkiyet haklarının ve ayrıca platform aracılığıyla erişilebilen içeriğin hak sahibidir. Platformun fikri mülkiyet hakları ve ayrıca içerisinde yer alan metinler, resimler, grafik tasarım, gezinme yapısı, bilgi ve içerik, bunları herhangi bir şekilde kullanma ve yararlanma hakları yanında özellikle yürürlükteki mevzuat düzenlemelerine uygun olarak çoğaltma, dağıtma, kamuya açık iletişim ve dönüştürme hakları, münhasıran kullanma yetkisine sahip olan Jeff'e aittir. 


Kullanıcıya Platforma erişim yetkisi verilmesi, Jeff tarafından bir feragat, aktarım, lisans veya fikri veya sınai mülkiyet haklarının tesis veya bunlardan tamamen veya kısmen feragat edildiği anlamına gelmez. Aynı şekilde, Jeff'in veya uygun olduğu durumlarda ilgili hakların hak sahiplerinin açık ve yazılı izninin bulunmadığı durumlarda Jeff Platformunda yer alan içeriğin tamamını veya bir kısmını herhangi bir şekilde değiştirmek, kopyalamak, yeniden kullanmak, işletmek, çoğaltmak, kamuya açıklamak, ikincil veya sonraki yayınları yapmak, dosya yüklemek, posta ile göndermek, iletmek, kullanmak, işlemek veya dağıtmak yasak eylemler olarak kabul edilmektedir. 


BÖLÜM B: Hizmetlerimiz

Mr. Jeff Hizmeti 

Mr. Jeff ile kıyafetlerinizi cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan yıkayın ve ütüleyin

Jeff, Kullanıcının giysileri için çamaşır yıkama, ütüleme ve kuru temizleme hizmetlerinin yanı sıra diğer tekstil ürünlerinin işlem görmesini ve temizlenmesini sağlar.

Kullanıcı'nın kıyafetleri, Kullanıcı tarafından belirlenen ev, iş yeri veya başka bir yerde belirtilen zaman ve noktada alınacak ve teslim edilecektir. Kullanıcının talep etmesi halinde, siparişin online olarak verilmesi ve seçilen mağazada kıyafetlerin teslim edilmesi ve teslim alınması da mümkün olacaktır.

Hak ve yükümlülükler


Kullanıcı aşağıdaki haklara sahiptir:


 • Müşteri hizmetleri aracılığıyla, Uygulama üzerinden "Yardım" bölümünden ya da info@mrjeffapp.com adresine bir e-posta göndererek veya Jeff ağındaki fiziksel noktalar aracılığıyla Platformun kullanımından kaynaklanan soru veya sorunları dile getirmek ve çözmek.

 • Gerekçe göstermeksizin veya herhangi bir ceza ücreti ödemeksizin Platform üyeliğinden ayrılmak. 

 • Teslimat alanı içinde olduğu sürece kıyafetleri belirtilen teslimat yerinde, mutabık kalınan zamanda veya bu mümkün değilse, gecikme Sağlayıcıya ait olduğu sürece mümkün olan en kısa sürede teslim almak. Toplama noktasında "bulunmama" durumunda Kullanıcı, önceden anlaşarak Sağlayıcı’nın müsaitliğine tabi olacaktır. 

 • Jeff'in Platform'da yayınladığı hizmet tekliflerine serbestçe erişmek.

 • Hizmet satın alınması sırasında aktif olan (yani süresi dolmamış olan) kuponları, promosyonları veya Jeff tarafından sağlanan diğer indirimleri hizmet alımlarına uygulamak. Her halukarda kuponların, promosyonların veya indirimlerin kullanımı için, zaman zaman Jeff tarafından promosyonun, indirimin veya teklifin yayınlandığı sırada belirtilen talimatlara uyulması gerekir. 

 • Bu Koşullarda belirtilen süreler dahilinde siparişin teslim alındığı veya teslim edildiği gün ve saati değiştirmek.


Kullanıcının yükümlülükleri aşağıdaki gibidir:


 • Bu Koşullarda belirlenen talimatlara ve teknik prosedürlere uygun olarak Platform ve hizmetlerinden yararlanmak.

 • Platformun sunduğu farklı yöntemlerle hizmet bedelini ödemek.

 • Giysilerin toplanması ve teslimi için belirlenmiş yerleri doğru şekilde belirtmek ve beirtilen adreste bulunmak. Belirlenen yerde bulunamayacak olma durumunda, durumu bildirmek veya siparişi değiştirmek.

 • Hem Platforma kayıt olurken hem de kullanım sırasında daima gerçek ve doğru bilgiler vermek.

 • Genel olarak, bu Koşullara uymak ve yerine getirmek.


Hizmet alımına ilişkin hususlar


Kullanıcı, giysilerin ütülenmesi, yıkanması veya kuru temizleme işlerinde veya diğer tekstillerin işlenmesi ve temizliği ile ilgili her yardıma ihtiyaç duyduğunda, Platform'a gitmeli ve söz konusu mevcut yollarla oturum açarak hizmet talep etmelidir.


Hizmeti doğru bir şekilde talep edebilmek için, önce Jeff tarafından sunulan planlardan birine abone olmayı mı yoksa Platformda belirtilen farklı hizmetler için özel sipariş vermek mi istediğinizi belirtmelisiniz. Giysiler, Kullanıcı tarafından bu amaçla belirlenen adrese teslim edilecektir.


Hizmet alımı için sözleşme prosedürü tamamlandıktan sonra, Jeff ekibi e-posta yoluyla Kullanıcıya, fiyatı, hizmet alım tarihini, giysi sayısını, giysi türünü, toplama ve teslimat zamanını belirten sözleşmenin belirli koşullarının bir özeti ile birlikte diğer hususların yanı sıra satın alınan hizmetin ilgili noktalarını gönderecektir. Kullanıcı tarafından bu amaç için belirtilen e-posta adresine Jeff tarafından teyit edilene kadar söz konusu sipariş nihai olarak kabul edilmez.


Giysilerin teslim alınması sırasında veya her halükarda hizmet verilmeden önce, Jeff tarafından görevlendirilen personel, toplanan giysinin durumunu veya koşullarını gözden geçirecektir. Jeff, giysilerin durumu hakkında bilgilendirmek için Kullanıcı ile iletişime geçecek ve gerekli olduğunda, belirtilen koşullar altında bunları yıkamak için onay talep edecektir. Jeff ayrıca, Platformda bunun için belirtilen farklı bölümlerde veya Kullanıcının giysilerinin toplanması veya teslimi sırasında düzenlenen belgelerde uygun gördüğü gözlemleri kaydedecektir.

Kullanıcı, giysilerin teslim alındığı veya teslim edildiği gün ve saatte değişiklik yapmak isterse, bunu hizmeti gerçekleştirmeden altı (6) saat öncesine kadar yapabilir. Altı (6) saatten daha kısa bir süre önce yapılan değişiklikler, değişiklik talebini işleme koymadan önce Platformda Kullanıcıya derhal bildirilecek bir ek ücrete tabi olacaktır. Kullanıcının veya giysilerin Kullanıcı tarafından belirlenen alıcısının belirtilen adreste bulunmadığı ziyaretler de ek ücrete tabi olacaktır. Jeff, Platformdaki Kullanıcıların inceleyebilmesi için yayınlanacak olan Mr. Jeff'in hizmetleri için uyguladığı ek ücret tablolarını Kullanıcıya sunacaktır.


Abonelik planları


Jeff'in Mr. Jeff Hizmetlerinin Kullanıcılarına sunduğu Abonelik Planlarıyla ilgili olarak, diğerlerinin yanı sıra planların türü, planın özellikleri veya fiyatlar ile ilgili tüm bilgiler Platform’da bulunacaktır. Aboneliğe devam etme yükümlülüğü bulunmamaktadır.

Kullanıcı, abonelik ayının (bu süre 4 hafta, 28 gündür) bitiminden en az üç (3) gün önce sözleşmeli Abonelik Planından çıkma talebinde bulunabilir. Abonelikten çıkma isteği doğrudan info@mrjeffapp.com e-postası aracılığıyla yapılabilir.

Kullanıcı, iptali belirten ilgili e-postayı alana kadar abonelik iptal işlemi onaylanmaz.


Mr. Jeff hizmet ücretleri


Hizmetlerin ücretleri sabittir ve Sözleşmeden önce Platform'da Kullanıcı'ya bildirilmiş olan, işlem görecek giysilerin türü ve miktarına göre değişiklik göstermektedir. Belirtilen fiyatlara uygulanabilecek vergiler dahildir ve her durumda hizmetin verildiği yerin yerel para birimi cinsinden ifade edilecektir. Ayrıca fiyatlara, nakliye, elleçleme, paketleme, nakliye sigortası veya talep edilen hizmete ilave diğer hizmetler ile ekleri dahildir.


Jeff, Platformda belirtilmiş olan ücretleri her zaman değiştirme hakkını saklı tutar. Yapılan değişiklikler yayınlandıktan hemen sonra yürürlüğe girecektir.


Müşteri Hizmetleri - Şikayetler


Her durumda, şikayetler için azami süre, giysinin belirtilen adrese teslim edildiği andan itibaren kırk sekiz (48) çalışma saatidir.

Sağlayıcı, giysinin kaybolması, yanlış işlemden kaynaklanabilecek şekilde hasar görmesi veya onarılamaz şekilde bozulması durumunda Kullanıcıya karşı sorumlu olacaktır. Kontroller, güvenilir bir dahili yöntem kullanılarak yapılmalıdır. Gerekli olduğu hallerde, giysinin tamir ve onarım tutarı da Jeff tarafından ödenecektir.

Hatalı temizlik yapılması durumunda Kullanıcı, info@mrjeffapp.com adresine bir e-posta göndererek yeni bir temizlik talebinde bulunabilir. Tekrar yıkama talebinde bulunmak için maksimum süre, giysinin belirtilen adrese teslim edildiği andan itibaren kırk sekiz (48) çalışma saatidir.

Kullanıcıların, temizlik hizmetine konu olan bir giysinin bozulması veya kaybolması nedeniyle tazminat istemine dayalı talepleri, Sağlayıcı tarafından bu amaçla yapılacak sigorta ile çözümlenebilir.

Kullanıcının giysilerine yönelik hasar talebinin işlemesi durumunda, ikametgahı Türkiye’de olan Kullanıcılar için, Kullanıcıya ödenecek tazminat, giysinin faturaya göre değerine bağlı olacaktır ve aşağıdaki tutarlar fatura tarihi itibariyle belirtilen maksimum yıpranma değerleri olarak iskonto edilecektir.

- Bir yıldan az → fatura değerinin %20'si

- Bir yıl ve bir günden iki yıla kadar → fatura değerinin %40'ı

- İki yıl ve bir günden üç yıla kadar → fatura değerinin %70'i

- Üç yıldan fazla ve beşe kadar → fatura değerinin %75'i


Tazminat süreci, hak talebinde bulunulacak giysiler, olayı çözmesi gereken Mr Jeff merkezine gelene kadar başlatılmayabilir. Tazminat süreci başladıktan sonra, tazminat olarak giysinin mevcut değerine mümkün olduğunca yakın bir miktar teklif edebilmek için Kullanıcının uygun gördüğü ve giysilerinin değerlendirme sürecini kolaylaştıracak nitelikte her türlü belgeleyi Jeff'e göndermesi için on (10) iş günü süresi vardır.


Faturanın bulunmadığı durumlarda ödenecek tazminat tutarı, Jeff ile Kullanıcı arasında kararlaştırılacak değerleme tutarına eşit olacaktır. Tazmin edilen giysi Jeff’in mülkiyetinde kalacaktır.


Aynı şekilde, tasarımcı veya haute couture giysiler de bir uzman değerlendirmesine tabi tutulacaktır. Yanlış işlemden kaynaklanıyorsa, tutar Sağlayıcı tarafından karşılanacaktır.


Tazmin edilecek miktar belirlendikten sonra Kullanıcı'ya bir kabul belgesi gönderilecektir. Kullanıcının bu tutarı kabul etmesi veya reddetmesi için on beş (15) günü olacaktır ve böylece Jeff ödemeyi gerçekleştirebilecektir.


Beauty Jeff


Jeff, Beauty Jeff ağının bir parçası olan güzellik salonlarında sunulan çeşitli güzellik ve estetik hizmetleri almak için Kullanıcıya randevu alma imkanı sunar.


Haklar ve yükümlülükler


Kullanıcı aşağıdaki haklara sahiptir:


 • Platformun kullanımından kaynaklanan soru veya sorunları müşteri hizmetleri aracılığıyla, dile getirmek ve çözmek.

 • Gerekçe göstermeksizin veya herhangi bir ceza ücreti ödemeksizin Platform üyeliğinden ayrılmak. 

 • Jeff'in Platform'da yayınladığı hizmet tekliflerine serbestçe erişmek.

 • Hizmet satın alımı sırasında aktif olan (süresi dolmamış olan) kuponları, promosyonları veya Jeff tarafından sağlanan diğer indirimleri hizmet alımlarına uygulamak. Her halukarda kuponların, promosyonların veya indirimlerin kullanımı için, Jeff tarafından promosyonun, indirimin veya teklifin yayınlandığı sırada belirtilen talimatlara uyulması gerekir. 

 • Dilediğinde salon randevusunu iptal etmek.

 • Kendisine en uygun ödeme yöntemini (sunulanlar arasından) seçmek.

 • Seçilen salonda, alınan hizmetin türünü, fiyatını ve uygulanan vergileri yansıtan ödemeyi gösteren bir makbuz almak.


Kullanıcının yükümlülükleri aşağıdaki gibidir:


 • Bu Koşullarda belirlenen talimatlara ve teknik prosedürlere uygun olarak Platform ve hizmetlerinden yararlanmak.

 • Platformun sunduğu farklı yöntemlerle hizmet bedelini ödemek.

 • Hem Platforma kayıt olurken hem de kullanım sırasında daima gerçek ve doğru bilgiler sağlamak.


Hizmet alımına ilişkin hususlar


Kullanıcının güzellik merkezlerinden birine gitmesi gerektiğinde, Platforma giriş yapmalı ve Kullanıcı olarak oturum açarak Platformda randevu oluşturmalıdır. Ayrıca doğrudan seçilen salonda da Tablet aracılığıyla randevu oluşturulabilir.


Randevu talebinde bulunmak için Kullanıcı, Platform’un konumları yakınlık sırasına göre belirteceği güzellik salonlarından birini seçmeli ve doğrudan seçmiş olduğu salona gitmelidir. Kullanıcı, hizmet sözleşmesini doğrudan hizmet almak istediği salon ekibi ile yönetecektir.


Randevu talep edildikten sonra randevu saati yaklaştığında Platform, Kullanıcıyı seçilen salona gitmesi için bilgilendirmeye devam edecektir.Ücretler


Hizmetlerin fiyatları sabittir ve Kullanıcı Platform üzerinden uygun şekilde bilgilendirilecektir. Belirtilen fiyatlara Katma Değer Vergisi (KDV) veya uygulanabilecek diğer vergiler dahildir ve her halukarda Türk Lirası para birimi (TL) cinsinden ifade edilecektir. Aynı şekilde, hizmeti gerçekleştirmek için gerekli tüm ürünlerin maliyetleri de fiyatlara dahildir.


Jeff, Platformda belirtilen fiyatları istediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar. Yapılan değişiklikler yayınlandıktan hemen sonra yürürlüğe girecektir.


Fit Jeff Hizmeti


Fit Jeff, kullanıcının abone olduğu merkezde sınırsız sayıda derslere erişim sağlayan aylık abonelik ile sınırsız grup dersleri sunar.


Haklar ve yükümlülükler


Kullanıcı aşağıdaki haklara sahiptir:


 • Platformun kullanımından kaynaklanan soru veya sorunları müşteri hizmetleri aracılığıyla dile getirmek ve çözmek. Doğrudan Jeff'in uygulaması üzerinden de soru sorulabilir. 

 • Gerekçe göstermeksizin veya herhangi bir ceza ücreti ödemeksizin Platform üyeliğinden ayrılmak. 

 • Platformda daha önceden rezervasyon yapılmış tüm derslere katılmak.

 • Jeff'in Platform'da yayınladığı hizmet tekliflerine serbestçe erişmek.

 • Hizmet satın alınması sırasında aktif olan (yani süresi dolmamış olan) kuponları, promosyonları veya Jeff tarafından sağlanan diğer indirimleri hizmet alımlarına uygulamak. 


Kullanıcının yükümlülükleri aşağıdaki gibidir:


 • Rezervasyon yapılmış tüm derslere katılmak veya en az bir (1) saat önceden iptal etmek.

 • Rezervasyon yapılan derse katılım sağlanmaz veya rezervasyon bir (1) saatten daha az bir sürede iptal edilirse (değeri Platformda belirtilen) para cezasını ödemek.

 • Bu Koşullarda belirlenen talimatlara ve teknik prosedürlere uygun olarak Platform ve hizmetlerinden yararlanmak.

 • Hizmetlerin sağlanması için (önceden) mutabık kalınan ücreti aynı Platformda bu amaçla oluşturulan ödeme ağ geçidi aracılığıyla ödemek.

 • Platformun sunduğu farklı yöntemlerle hizmet bedelini ödemek.

 • Hem Platforma kayıt olurken hem de kullanım sırasında daima gerçek ve doğru bilgiler vermek.

 • Genel olarak, bu Koşullara uymak ve yerine getirmek.


Hizmet alımına ilişkin hususlar


Hizmeti doğru bir şekilde talep edebilmek için Kullanıcı, Jeff tarafından Platform aracılığıyla sunulan abonelik talimatlarını izlemelidir.


Jeff, dersler sırasında kişisel eşyaların kaybolmasından veya çalınmasından sorumlu değildir.


Müşteri, rezervasyon yapılan derse katılım sağlamaz veya rezervasyona bir (1) saatten daha az bir süre kala iptal ederse, Jeff'in iptal edilen veya katılım sağlanmayan ders başına ceza bedeli yansıtma yetkisi olacaktır. Jeff'in Fit Jeff hizmetlerine uyguladığı ek ücret tabloları, inceleyebilmeleri için Platformdaki duyurulacaktır.


Abonelik planları


Jeff'in Fit Jeff Hizmetlerinin Kullanıcılarına sunduğu Abonelik Planlarıyla ilgili olarak, diğerlerinin yanı sıra planların türü, planın özellikleri veya fiyatlar ile ilgili tüm bilgiler Platform’da bulunacaktır. Aboneliğe devam etme yükümlülüğü bulunmamaktadır.


Kullanıcı, abonelik ayının bitiminden en geç üç (3) gün önce sözleşmeli Abonelik Planından ayrılma talebinde bulunabilir. Abonelikten ayrılma isteği, Jeff'in uygulaması aracılığıyla veya kullanıcının kayıtlı olduğu merkezin telefon numarasından gerçekleştirilebilir. Bu telefon numarası Platformda bulunabilecektir.


Ödemeler iade edilmez. Geri ödeme, ancak belirlenen süre içinde Abonelik Planından ayrılma talebinde bulunmanız ve bir sonraki ayın aylık ödemesini yapmış olmanız durumunda yapılacaktır. Bu durumda iade, banka tarafındna yaşanacak gecikmeler hariç, talebin iletilmesinden 72 saat içinde gerçekleşecektir.

Kullanıcı, iptal işleminin gerçekleştiğini belirten ilgili e-postayı alana kadar iptal işlemi kesinleşmez.

Hizmetlerin fiyatları sabittir ve uygulanabilecek tüm vergiler dahildir.  

Jeff, Platformda belirtilen fiyatları istediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar. Yapılan değişiklikler yayınlandıktan hemen sonra yürürlüğe girecektir.


Relax Jeff


Jeff, Relax Jeff ağının bir parçası olan Relax noktasında sunulan çeşitli masaj türlerini satın almak için Kullanıcıya Platform aracılığıyla randevu oluşturma olanağı sağlar.Haklar ve yükümlülükler


Kullanıcı aşağıdaki haklara sahiptir:


 • Platformun kullanımından kaynaklanan soru veya sorunları müşteri hizmetleri aracılığıyla, dile getirmek ve çözmek.

 • Jeff'in Platform'da yayınladığı hizmet tekliflerine serbestçe erişmek.

 • Hizmet satın alınması sırasında aktif olan (yani süresi dolmamış olan) kuponları, promosyonları veya Jeff tarafından sağlanan diğer indirimleri hizmet alımlarına uygulamak. Her halukarda kuponların, promosyonların veya indirimlerin kullanımı için, Jeff tarafından promosyonun, indirimin veya teklifin yayınlandığı sırada belirtilen talimatlara uyulması gerekir. 

 • Kullanıcının dilediği Relax noktasında randevu talep etmek

 • Kullanıcının herhangi bir zamanda seçmiş olduğu Relax noktasındaki randevuyu iptal etmek.

 • Kendisine en uygun ödeme yöntemini (sunulanlar arasından) seçmek.

 • Relax noktasında, alınan hizmetin türünü, ücretini ve uygulanan vergileri yansıtan ödemeyi gösteren bir makbuz istemek.


Kullanıcının yükümlülükleri aşağıdaki gibidir:


 • Bu Koşullarda yer alan kullanım talimatlarına ve teknik prosedürlere uygun şekilde Platform ve hizmetlerinden yararlanmak.

 • Hem Platforma kayıt esnasında hem de platformun kullanımı sırasında daima gerçek ve doğru bilgiler sağlamak.


Hizmet alımına ilişkin hususlar


Kullanıcının Relax noktalarından birine gitmesi gerektiğinde, Platforma giriş yapmalı ve Kullanıcı olarak oturum açarak Platformda randevu oluşturmalıdır. Ayrıca doğrudan seçilen salonda da Tablet aracılığıyla randevu oluşturulabilir.


Randevu talebinde bulunmak için Kullanıcı, Platformun konumlarını yakınlık sırasına göre belirteceği Relax noktalarından birini seçmelidir.


Randevu oluşturulduktan sonra randevu saati yaklaştığında Platform, Kullanıcıyı seçilen Relax noktasına gitmesi için bilgilendirmeye devam edecektir.


Ücret


Masaj fiyatları sabit olup Kullanıcının sözleşme yapmak istediği masajın süresine göre değişiklik göstermektedir. Belirtilen fiyatlara uygulanabilecek vergiler dahildir ve her durumda hizmetin verildiği yerin yerel para birimi cinsinden ifade edilecektir. Aynı şekilde, talep edilen hizmetin sağlanması için gerekli olan tüm malzemeler fiyatlara dahildir.


Jeff, Platformda belirtilen fiyatları istediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar. Yapılan değişiklikler yayınlandıktan hemen sonra yürürlüğe girecektir.


BÖLÜM C: Ek şartlar


 1. PLATFORMUN GÜNCELLENMESİ VEYA DEĞİŞTİRİLMESİ


Jeff, herhangi bir zamanda, önceden bildirimde bulunmaksızın, Platformunun tasarımını, sunumunu ve/veya konfigürasyonunu ve ayrıca hizmetlerin bir kısmını ya da tamamını değiştirme ve yeni hizmetler ekleme hakkını saklı tutar.


 1. ŞARTLARIN GÜNCELLENMESİ VEYA DEĞİŞTİRİLMESİ


Jeff, yürürlükteki mevzuata uymak veya değişen diğer iş gereksinimlerini karşılamak için uygun gördüğü güncellemeleri veya değişiklikleri yapma hakkını saklı tutar. Bu değişiklik ve güncellemeler Kullanıcıların her zaman okuyabilmesini ve gerek duyduklarında erişebilmelerini kolaylaştırmak için daima Platform’da yayınlanacak olup ayrıca Kullanıcılara durumlarındaki ilgili değişiklikler elektronik olarak (e-posta yoluyla) iletilecektir.


Bu Koşullarda yapılan tüm değişiklikler (i) her iki Tarafın da yazılı olarak talep etmesi, (ii) Kullanıcının Platformdaki güncellemelerini kabul etmesi veya (iii) Jeff söz konusu şartları güncellediğinde Kullanıcının Platformu kullanmaya devam etmesi halinde bağlayıcı olacaktır. 


 1. HÜKÜMLERİN GEÇERSİZLİĞİ VEYA HÜKÜMSÜZLÜĞÜ


Bu Koşullarda yer alan herhangi bir madde, tamamen veya kısmen geçersiz veya hükümsüz hale gelirse, bu tür bir hükümsüzlük veya geçersizlik yalnızca söz konusu hükmü veya uygun olduğunda yalnızca geçersiz veya hükümsüz olan kısmını etkileyecek olup, belirtilen hükmün tamamen veya kısmen kapsama alınmayacağı dikkate alınarak kalan maddeler geçerliliğini koruyacaktır.


 1. UYGULANACAK HUKUK VE YETKİLİ MAHKEME


Bu Şartlar, Tük Hukukuna tabi olarak yorumlanacak ve yürütülecektir.


Bu Koşulların yorumlanması veya uygulanmasıyla ilgili olarak ortaya çıkabilecek her türlü dava ve ihtilafın çözümünde Taraflar, kendilerine uygulanabilecek herhangi bir yargı yetkisinden feragat ederek, İstanbul (Çağlayan) Mahkemelerine ve İcra Dairelerinin yargı yetkisini kabul eder.


Bu madde, Kullanıcının Türkiye dışında ikamet etmesi durumunda da geçerli olacaktır.

@2018 Jeff

İLETİŞİMSIK SORULAN SORULARTRABAJA CON NOSOTROSGizlilik politikasıŞartlar ve Koşullar

GENEL KULLANIM VE HİZMET ALIMI KOŞUL VE ŞARTLARI